Крайната Готварска Книг& (Paperback)

Крайната Готварска Книг& By Алекс&#107 Cover Image

Крайната Готварска Книг& (Paperback)

$44.45


Not On Our Shelves—Ships in 1-5 Days
(This book cannot be returned.)

Практиката на подготвување и пиење чај во прав за прв пат беше популаризирана пред повеќе од 900 години од кинеските зен-будистички монаси. Според тоа, традиционалната подготовка на Мача е ритуална и медитативна по природа, бара вообичаени алатки и следење на внимателен процес чекор-по-чекор.


Во 11 век, овој ритуал бил споделен со Јапонците, кои оттогаш го подготвуваат и го пијат пенестиот чај. Дури и кога чајот во прав падна од популарноста во другите делови на Источна Азија, тој постојано ја одржуваше својата важност во јапонската култура. Во тековниот век, мајсторите готвачи изнаоѓаат креативни начини и техники за да ја вклучат мачата во рецептите за храна Ако сте љубители на matcha или сакате да ја вклучите оваа суперхрана во вашата исхрана, тогаш оваа готвачка е за вас


The Крайната Готварска Книга Мача Ползи За Здравето содржи над 100 вкусни и здрави рецепти, вклучувајќи појадок, закуски, десерти и пијалоци. Од мача палачинки и чинии за смути до сладолед и колачи со мача, овој готвач има по нешто за секого.


Matcha е познат по многуте здравствени придобивки, вклучувајќи го и тоа што е богат со антиоксиданси и промовирање на релаксација и фокус. Со оваа книга за готвење, не само што ќе уживате во вкусниот вкус на мачата, туку и ќе ги искористите здравствените придобивки што доаѓаат со него.


Сите рецепти во оваа готвачка се лесни за следење и користат едноставни состојки што може да се најдат во вашата локална самопослуга или на интернет. Без разлика дали сте искусен готвач или почетник во кујната, оваа готвачка има с што ви е потребно за да создадете вкусни и здрави задоволства од маша.


Еве 100 неверојатни рецепти. Среќно готвење со Matcha

Product Details ISBN: 9781835315194
ISBN-10: 1835315194
Publisher: Not Avail
Publication Date: July 11th, 2023
Pages: 250
Language: Macedonian